Yemekteydik ve Karar Verdim - BAŞKA SİNEMA
2015 | Dram | 84' | Türkçe | 15 Nisan 2016

Yemekteydik ve Karar Verdim

Her aile içinde bir fırtına büyütür. Bazen cılız bir rüzgâr bile bu fırtınanın kuvvetini arttırması için yeterlidir. Aile bireylerinin birbirlerine asla söylemeyecekleri sırlar, tozlu raflara kaldırılan ve asla kapağı açılmayacak dosyalar vardır. Bunlar yaklaşmakta olan fırtınanın sessiz habercileri olarak daima bir kuytuda sinsice bekler.

Rıza Gülsoy ve ailesi için de sayısız fırtına habercisi vardır. Kurban Bayramı’nda Gülsoy’ların yazlık evinde bir araya gelenler, Rıza’nın çocukları, torunları, kardeşi ve ailenin içinde herkes kadar yer edinmiş olan ahbaplarının oğludur. Mazide kalan tatlı anılar paylaşılır, bayramın gerekleri yerine getirilir, yemekler yenir, danslar edilir. Rıza’nın torunlarından birinin kaybolmasıyla korku dolu anlar başlar. Başına kötü bir şey gelmiş olacağı fikri her karakterin etrafında kara bir karga gibi dolanır.

Güzel başlayan bayram yemeği büyük bir fırtınayla mı son bulacaktır?

*7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. 13 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.Yönetmen: Görkem Yeltan
Oyuncular: Arzu Okay, Mehmet Güreli, Sema Poyraz, Gökçer Genç, Ayçıl Yeltan
Ülke: Türkiye
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Yeditepe Film
Web: http://yemekteydikvekararverdim.com/
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.