The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years - BAŞKA SİNEMA
2016 | Belgesel | 137' | İngilizce | 16 Kasım 2016

The Beatles: Eight Days a Week – The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week – Turne Yılları

1962 YILINDA JOHN LENNON, PAUL McCARTNEY, GEORGE HARRISON VE RINGO STARR ADINDAKİ DÖRT GENÇ ADAM BİR ARAYA GELEREK “THE BEATLES”I KURDU VE 20. YÜZYILIN MÜZİKAL FENOMENİNİ OLUŞTURDU.

Grup 1963’te Avrupa’da fırtınalar estirirken 1964’te Amerika’yı fethetti. Çığır açan dünya turları küresel gençlik kültürünü sonsuza dek değiştirdiği gibi, tartışmaya açık olsa da günümüz kitlesel eğlence anlayışını yarattı. Tüm bunlar olurken grup besteler yapmaya ve inanılmaz derecede başarılı single’lar ve albümler kaydetmeye devam ediyordu. Ancak beklenmedik bu ünle gelen acımasız baskılar 1966’da kontrol edilemez bir kargaşaya döndü ve turlara devam edilmemesi kararıyla sonuçlandı. Bu kararı takip eden yıllarda The Beatles kaydedilmiş müzik tarihinin yüzünü değiştirecek albümler yapmakta özgür kaldı.

Usta hikaye anlatıcısı ve Oscar® ödüllü*, Ron Howard kendine özgü bir şekilde bu inanılmaz yolculuğu keşfe çıkıyor: The Beatles bunu nasıl başardı? Bütün bu ün ve baskıyla nasıl başa çıktılar? Sadece hayatta kalmanın dışında, pop müzikte devrim yapmaya nasıl devam ettiler? Orijinal söyleşiler, görüntüler, sarsıcı canlı performanslar ve Ron Howard’ın meşhur, derin karakter incelemeleriyle şu sorunun cevabı veriliyor: Orada olmak nasıl bir histi?!!!Yönetmen: Ron Howard
Oyuncular: Paul McCartney, Ringo Starr, John Lennon, George Harrison
Ülke: İngiltere
Dağıtım: Brian Grazer
İthalat: Calinos Films
Web: http://www.imdb.com/title/tt2531318/?ref_=ttfc_fc_tt
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.