2015 | Dram | 103' | Türkçe | 4 Aralık 2015

Sarmaşık

Sarmaşık gemisi Mısır’dan yük aldıktan sonra tahliye limanına doğru yola çıkar. Sefer devam ederken geminin armatörü iflas eder ve Mısır’a vardıklarında armatörün liman parasını ödemediği anlaşılır, geminin üstünde haciz vardır. Liman yetkilileri gemiyi kimsenin uğramadığı demirleme alanına çekerler.

Mürettebattan gemiyi olası tehlikelere karşı hareket ettirebilecek sayıda kişinin kalması gerektiğini belirtirler. Zabitlerden bir kişi, iki gemici, bir makineci, mutfaktan bir kişi, bir usta gemici ile beraber toplamda altı kişinin gemide kalması gerekmektedir. Pasaportları ellerinden alınır ve ne zaman biteceği belli olmayan maceraları Mısır açıklarında böylece başlar.

Hepsinin kalmayı seçişindeki hikaye başkadır. Yolculuğun başında başlayan gruplaşmalar zamanla yerini sert tartışmalara bırakır. Yiyecek ve içeceğin iyice azalmasıyla kavgalar büyür ve gemi insanın insanı avladığı bir alana dönüşür.

*15 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Şiddet ve korku unsurları içerir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.Yönetmen: Tolga Karaçelik
Oyuncular: Nadir Sarıbacak, Kadir Çermik, Hakan Karsak, Osman Alkaş, Özgür Emre Yıldırım, Seyithan Özdemir
Ülke: Türkiye, Almanya
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Bilge Elif Turhan
Web: http://www.imdb.com/title/tt4309356/?ref_=fn_al_tt_1
  • 2015 Antalya Film Festivali En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Erkek Oyuncu (Nadir Sarıbacak)
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.