2015 | Dram - Gerilim | 95' | İngilizce, Almanca | 22 Temmuz 2016

Remember

Hatırla

“Başka Bir Dünya” filmi ile Oscar adayı olan; Cannes, Berlin, Locarno, San Sebastian gibi birçok festivalden ödül almış sayısız filme imza atan yönetmen Atom Egoyan’dan her anı sürprizlerle dolu, sürükleyici bir o kadar da dokunaklı bir yapım.

Hafızası ile ilgili sorunlar yaşayan yaşlı bir adam olan Zev, yeni kaybettiği karısı Rurh’un yasını tutmaktadır. Karısına ölmeden önce verdiği intikam sözü onu hayatta tutan tek güçtür. Zev bakım evindeki yaşlı arkadaşı Max’in de yardımıyla Max ve kendi ailesini Auschwitz toplama kampında katleden ve yıllarca kaçak olarak yaşayan esrarengiz adamı bulmaya ve öldürmeye yemin eder. Max’in, kendisinin hatırlayamadığı tüm yaşananları ve bu kimliği belirsiz katili bulmak için gereken tüm ipuçlarını yazdığı mektubu da alarak intikam ateşi ile yola koyulur. Ancak Zev’in bilmediği tek şey intikam yolculuğunda en büyük düşmanının kendi hafızası olduğudur.

* 15 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Şiddet ve korku unsurları içerir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.Yönetmen: Atom Egoyan
Oyuncular: Christopher Plummer, Martin Landau, Dean Norris, Bruno Ganz
Ülke: Kanada, Almanya
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Ari Lantos, Robert Lantos
İthalat: Filmartı Film
Web: http://www.imdb.com/title/tt3704050/
  • 2015 Venedik Film Festivali Vittorio Ödülü
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.