Que Horas Ela Volta? - The Second Mother - BAŞKA SİNEMA
2015 | Dram - Komedi | 112' | Portekizce | 20 Mayıs 2016

Que Horas Ela Volta? – The Second Mother

Annemle Geçen Yaz

Brezilya sinemasının ödüle doymayan yönetmeni Anna Muylaert’tan aile, iktidar ve sevgiye dair mizahla harmanlanmış dokunaklı bir film.

Val, işini ciddiye alan, yıllardır aynı aile için çalışan yatılı bir hizmetçidir. Mütevazi tavırlarıyla, bebekliğinden beri çocuklarına bakıcılık yaptığı Sao Paulo’lu zengin işverenlerine her gün tüm çalışkanlığı ve sadakati ile hizmet eder.

Bu şık evde her şeyin yeri, yolu, yordamı bellidir; ta ki Val’in hırslı ve akıllı kızı Jessica, üniversite giriş sınavına girmek için Sao Paulo’ya gelene dek… Jessica’nın genç oluşu, kendinden aşırı emin halleri, ev sakinlerinin huzurunu kaçıracak ve evdeki hassas dengeleri alt-üst edecektir. Val ise sadakatinin sınırlarına ve feda edebileceklerinin neler olduğuna karar vermelidir. Brezilya’nın Oscar adayı olan Annemle Geçen Yaz, aile ve sınıf meselelerini yeni, çağdaş ve tempolu bir tarzda ele alıyor.

* 13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. 15 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.Yönetmen: Anna Muylaert
Oyuncular: Regina Casé, Camila Márdila, Karine Teles, Michel Joelsas
Ülke: Brezilya
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Fabiano Gullane, Débora Ivanov, Gabriel Lacerda, Anna Muylaert
İthalat: Filmartı Film
Web: http://www.imdb.com/title/tt3742378/
  • 2015 Sundance Film Festivali - Dünya Sineması Dramatik Özel Jüri Ödülü (Regina Casé, Camila Márdila)
  • 2015 Berlin Film Festivali Panorama Seyirci Ödülü, Panorama C.I.C.A.E Ödülü
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.