2014 | Dram | 111' | İngilizce | 9 Ocak 2015

Maps to the Stars

Yıldız Haritası

Julianne Moore, Mia Wasikowska, Robert Pattinson ve John Cusack’ın gibi önemli oyuncuların başrollerini paylaştığı YILDIZ HARİTASI, kült yönetmen David Cronenberg’in en eğlenceli filmi olarak değerlendiriliyor.

Havana (Julianne Moore), eski ününe tekrar kavuşabilme umuduyla parlak bir rolün peşinde olan hırslı ve güzel bir oyuncudur. Geçmişi sırlarla dolu gizemli Agatha (Mia Wasikowska) Hollywood’a geri döndüğünde Havana onu asistanı olarak işe alır. Yıllar önce babası tarafından evden uzaklaştırılmış olan Agatha’nın planı, ünlü psikoterapist babası Stafford (John Cusack) ve şımarık oyuncu kardeşi Benjie’nin (Evan Bird) hayatlarına gizlice dahil olmaya çalışmaktır. Ancak Hollywood sanıldığı kadar büyük değildir ve herkesin hırsları birbiriyle kesişecektir. Bu hikayenin tek masum kahramanı ise senarist olma hayalleriyle Hollywood’a gelen ve Havana’nın limuzin şoförlüğünü yapan Jerome (Robert Pattinson) olacaktır.

Birçok aktörün “bir cadı kazanı” olarak tanımladığı Hollywood hakkında bilinmeyenleri olağanüstü bir çıplaklıkla gözler önüne seren YILDIZ HARİTASI, 2014 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye için yarışarak Julianne Moore’a “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü” kazandırmıştı. Julianne Moore bu filmdeki rolüyle aynı zamanda Altın Küre Ödülleri’nde de Müzikal-Komedi dalında En İyi Kadın Oyuncu Adayı oldu.Yönetmen: David Cronenberg
Oyuncular: Julianne Moore, Mia Wasikowska, Robert Pattinson, John Cusack, Olivia Williams, Evan Bird, Sarah Gadon
Ülke: Kanada, A.B.D., Almanya, Fransa
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Martın Katz, Saïd Ben Saïd
İthalat: Calinos Films
Web: http://www.imdb.com/title/tt2172584/?ref_=nv_sr_1
  • 2014 Cannes Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu (Julianne Moore)
  • 2015 Altın Küre Müzikal-Komedi - En İyi Kadın Oyuncu Adayı (Julianne Moore)
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.