Love and Mercy - BAŞKA SİNEMA
2014 | Biyografi - Dram - Müzikal | 121' | İngilizce | 28 Ağustos 2015

Love and Mercy

Aşk ve Merhamet

Aşk ve Merhamet, Beach Boys grubunun kurucularından olan şarkıcı ve söz yazarı Brian Wilson’ın samimi ancak sıra dışı hikayesini konu alıyor. Film Wilson’un sansasyonel, çağ belirleyici müziğinin yanı sıra, kişisel yolculuğunu, olağanüstü başarılarıyla gelen nihai kurtuluşunu inceliyor.

Müzisyenin kendisi ve eşinin işbirliği Aşk ve Merhamet, “Surfer Girl” “Fun, Fun, Fun” ve “Good Vibrations” ve “God Only Knows” şarkılarının yazarı dahi Wilson’un daha önce hiç görülmemiş yönünü ele alıyor. Yaptığı müzik ve oluşturduğu harmoni ile California’nın sonsuz yazlarını anımsatan müziği yaratan bu sorunlu müzik dehasını, oyuncular Paul Dano ve John Cusack canlandırıyor.

Film Wilson’un hayatının 30 yılından fazlasını anlatıyor ve müziğin dışında Wilson’un başa çıkmaya çalıştığı akıl hastalığı ve ilaç bağımlılığını gün yüzüne çıkarıyor, terapisti Eugene Landy (Paul Giamatti) gözetimi altında geçirdiği yılları, ve Melinda Ledbetter (Elizabeth Banks) ile yaşadığı kurtarıcı ilişkisini, eşsiz müzisyenliği bağlamında gözler önüne seriyor.Yönetmen: Bill Pohlad
Oyuncular: Elizabeth Banks, John Cusack, Paul Giamatti
Ülke: A.B.D.
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Bill Pohlad, Claire Rudnick Polstein, John Wells
İthalat: The Moments Entertainment
Web: http://www.imdb.com/title/tt0903657/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.