Kusursuzlar - BAŞKA SİNEMA
2013 | Dram | 95' | Türkçe | 3 Ocak 2014

Kusursuzlar

2013 Antalya Altın Portakal Film Festivali Ulusal Yarışma
– En İyi Film Ödülü
– En İyi Yönetmen Ödülü
– En İyi FİLMYÖN Yönetmen Ödülü
4. Malatya Film Festivali “En İyi Kadın Oyuncu” ödülü

“Kusursuzlar”, kardeşlik bağının yarattığı ölümsüz sevgi-nefret ilişkisine tanıklık ederken; erkeğin egemen olduğu toplumsal kalıplara başkaldıran, tüm çelişkileri ve çatışmalarıyla “yaşayan” iki kadın karakterin verdiği savaşı da gözler önüne seriyor.

Kan Sudan Ağırdır.

Yaz başında İstanbul’dan kaçarak anneannelerinin Çeşme’deki yazlığına giden Lale ve Yasemin; dışarıdan bakıldığında birlikte vakit geçirmek isteyen iki kız kardeş gibi görünseler de onları bu tatil beldesine sürükleyen bir sır vardır.

Lale ve Yasemin arasında yılların biriktirdiği karşılıklı hayal kırıklıkları, ortak bir sırrı taşımanın verdiği yükle beraber su yüzüne çıkmaya başlar. Yan komşuları Kerimle tanışmalarının ardından kardeşler arasında ilk günden beri devam eden gerilim giderek tırmanır.

İki kız kardeş bir yandan öfke, hayal kırıklığı ve intikam duygularıyla, öte yandan kan bağının verdiği ağırlıkla mücadele etmek zorunda kalırlar.

Bu şehirli iki genç kadın taşıdıkları sırrın altından nasıl kalkacaktır? Yollarını ayırarak mı, yoksa gerçekleri beraber göğüsleyerek mi?Yönetmen: Ramin Matin
Oyuncular: Esra Bezen Bilgin, İpek Türktan Kaynak, İbrahim Selim, Mehmet Ali Nuroğlu, Suna Selen, Melih Düzenli
Ülke: Türkiye
Dağıtım: M3 Film
Yapım: Giyotin Film – Karavan Film
Web: http://www.kusursuzlarfilm.com
Yorumlar ve Görüşler

Oy Ver:

Lütfen tüm alanları doldurunuz.