BAŞKA ÇARŞAMBA

Ana Sayfa / Başka Çarşamba

Önceki aylara ait filmleri menüden listeleyebilirsiniz

KAÇIRMADINIZ - 28 Şubat 2018 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Moonlight / Ay Işığı
2016 | Dram | 111' | İngilizce | 17 Şubat 2017
En İyi Film dalında Altın Küre Ödülü’nü kazanan, En İyi Film ve En İyi Yönetmen dahil 8 dalda Oscar adayı “AY IŞIĞI / MOONLIGHT”, şu ana kadar kazandığı 100’ün üzerinde ödül ile yılın merakla beklenen yapımlarından biri. “12 Yıllık Esaret” ile En İyi Film Oscar’ını kazanan Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B’nin arkasında olduğu film, zaman ve mekanla sınırlandırılamayacak bir büyüme hikayesi anlatıyor. Bu hikayenin merkezinde ise Miami’de yoksul bir mahallede büyüyen Chiron adlı bir çocuğun hayatının üç farklı dönemi ve kendi kimliğini keşfetme çabası var. The Hollywood Reporter’ın “Kimliği yüzünden dışlanmış, dünyada yalnız bırakılmış herkesin yüreğini titretecek” sözleriyle övdüğü film, eleştiri veri tabanı Metacritic’te 100 üzerinden 99 puanla “tüm zamanların en yüksek puanlı dördüncü filmi” konumunda.

Yönetmen: Barry Jenkins
Oyuncular: Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson, Janelle Monáe
Ülke: A.B.D.
Dağıtım: Bir Sinema
Yapım: Sarah Esberg
İthalat: Fabula Films
Web: http://www.imdb.com/title/tt4975722/?ref_=nv_sr_1

ÖN GÖSTERİM - 21 Şubat 2018 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Call Me By Your Name / Beni Adınla Çağır
2017 | Dram - Romantik | 130' | İngilizce, İtalyanca, Fransızca; Türkçe altyazılı | 23 Şubat 2018
1983 yazında, İtalya’nın kuzeyinde 17 yaşındaki Elio Perlman (Timothée Chalamet) günlerini, ailesinin 17 yüzyıldan kalma villasında geçirmektedir. Miskince notaların kopyasını çıkarıp, arkadaşı Marzia (Esther Garrel) ile flörtleşmektedir. Bir gün, doktora tezi üzerinde çalışan 24 yaşındaki Oliver (Armie Hammer) Greko-Roman kültür alanında çalışan Elio’nun babasına (Mark Stuhlbarg) yardım etmek için yanlarına gelir. Elio ve Oliver kısa bir süre içinde bu yazın, hayatlarını sonsuza dek değiştireceğini fark ederler. BENİ ADINLA ÇAĞIR’ı Luca Guadagnino yönetti ve senaryosunu James Ivory, André Aciman’ın romanından esinlenerek yazdı.
Beni Adınla Çağır, En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Uyarlama Senaryo ve En İyi Şarkı olmak üzere 4 dalda Oscar adayı.

Yönetmen: Luca Guadagnino
Oyuncular: Armie Hammer, Timothée Chalamet
Ülke: İtalya, Fransa
Dağıtım: Bir Sinema
Yapım: Luca Guadagnino
İthalat: Bir Film

AŞK HAVADA - 14 Şubat 2018 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

On Body and Soul / Beden ve Ruh
2017 | Dram - Romantik | 116' | Macarca | 21 Nisan 2017
Berlin’de ödüle doymayan film, birbirini hiç tanımayan nev-i şahsına münhasır Endre ve Maria’nın rüyalarının da işin içinde olduğu alışılmadık, komik ve masalsı aşklarını anlatıyor.
Bir mezbahada yöneticilik yapan ve pek de konuşkan sayılmayan Endre’nin hayatı, mezbahayı denetlemek için gelen Maria’nın ortaya çıkması ile tamamen değişir. Endre, görür görmez etkilendiği Maria’ya karşı olan duygularını kendine bile söyleyemez. Maria’nın kılı kırk yaran tavrı da bu durumu kolaylaştırmamaktadır. Fabrikada gerçekleşen hırsızlık olayının soruşturması devam ederken bu iki insan aslında her gece kimsenin bilmediği bir alemde buluşmaktadır.


Yönetmen: Ildikó Enyedi
Oyuncular: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider
Ülke: Macaristan
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Ernö Mesterházy
İthalat: Filmartı Film
Web: http://www.imdb.com/title/tt5607714/?ref_=fn_al_tt_1

KAÇIRMADINIZ - 07 Şubat 2018 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

The Killing of a Sacred Deer / Kutsal Geyiğin Ölümü
2017 | Dram - Gerilim - Mistik | 121' | İngilizce; Türkçe altyazılı | 17 Kasım 2017
Yunan yönetmen Yorgos Lanthimos’un The Lobster’dan sonra İngilizce çektiği ikinci filmi, izleyicisini her zamanki gibi tekinsiz, oyunbaz ve özenle tasarlanmış yeni bir lanetli Lanthimos evrenine davet ediyor. Kutsal Geyiğin Ölümü başarılı bir cerrah ve babasının boşluğunu onunla doldurmaya çabalayan bir ergen etrafında dönüyor. Tuhaf ikili, aileleriyle tanıştığında işler daha da tuhaflaşıyor ve muzip bir tür Alacakaranlık Kuşağı hikâyesi ortaya çıkıyor. Lanthimos bedensel şiddetten doğan mizahı da her daim olduğu gibi filmine tatminkar miktarda eklemeye devam ediyor. Aileye, suçluluk duygusuna ve sınıfa dair, etkisinden kurtulması çok zor bir soğuk duş bu film.

Yönetmen: Yorgos Lanthimos
Oyuncular: Alicia Silverstone, Nicole Kidman, Colin Farrell
Ülke: Birleşik Krallık, İrlanda
Dağıtım: Bir Sinema Dağıtım
Yapım: Ed Guiney
İthalat: Fabula Films