BAŞKA ÇARŞAMBA

Ana Sayfa / Başka Çarşamba

Önceki aylara ait filmleri menüden listeleyebilirsiniz

KAÇIRMADINIZ - 31 Mayıs 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

On Body and Soul / Beden ve Ruh
2017 | Dram - Romantik | 116' | Macarca | 21 Nisan 2017
Berlin’de ödüle doymayan film, birbirini hiç tanımayan nev-i şahsına münhasır Endre ve Maria’nın rüyalarının da işin içinde olduğu alışılmadık, komik ve masalsı aşklarını anlatıyor.
Bir mezbahada yöneticilik yapan ve pek de konuşkan sayılmayan Endre’nin hayatı, mezbahayı denetlemek için gelen Maria’nın ortaya çıkması ile tamamen değişir. Endre, görür görmez etkilendiği Maria’ya karşı olan duygularını kendine bile söyleyemez. Maria’nın kılı kırk yaran tavrı da bu durumu kolaylaştırmamaktadır. Fabrikada gerçekleşen hırsızlık olayının soruşturması devam ederken bu iki insan aslında her gece kimsenin bilmediği bir alemde buluşmaktadır.


Yönetmen: Ildikó Enyedi
Oyuncular: Géza Morcsányi, Alexandra Borbély, Zoltán Schneider
Ülke: Macaristan
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Ernö Mesterházy
İthalat: Filmartı Film
Web: http://www.imdb.com/title/tt5607714/?ref_=fn_al_tt_1

KAÇIRMADINIZ - 17 Mayıs 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Neruda
2016 | Biyografi - Dram | 107' | İspanyolca, Fransızca | 10 Mart 2017
2017 Altın Küre Ödülleri’ne Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan NERUDA, Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda’nın hayatının en belirleyici dönemlerinden birine odaklanıyor. 1947 yılında Neruda siyasete atılmış ve senatör seçilmiştir. Karısı ile beraber parıltılı bir hayat yaşamaktayken hükümet tarafından ‘hain’ ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşer. Dostlarının tavsiyesiyle ve gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Acar polis dedektifi Oscar ise, hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Çok geçmeden Oscar, Neruda’yı takıntı haline getirecektir. Gael García Bernal’in performansıyla yıldızlaştığı, yönetmenlik koltuğunda Oscar adayı “No”, “The Club” ve “Jackie”nin yönetmeni Pablo Larraín’in oturduğu filmin yapımcılarından biri ise Türk yapımcı Renan Artukmaç. Pedro Almodóvar’ın “bu sene izlediğim en iyi film” dediği NERUDA, Variety tarafından “büyüleyici derecede yaratıcı” şeklinde niteleniyor.

Yönetmen: Pablo Larraín
Oyuncular: Gael García Bernal, Luis Gnecco, Pablo Derqui
Ülke: Şili, Arjantin, Fransa, İspanya, A.B.D.
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Juan Pablo García
İthalat: Fabula Films
Web: http://www.imdb.com/title/tt4698584/?ref_=nv_sr_1

KÜLT FİLM GECESİ - 03 Mayıs 2017 Çarşamba - SEANS BİLGİLERİ

Umut
1970 | Dram | 100' | Türkçe | 03 Mayıs 2017
Hayatını faytonculukla kazanmaya çalışan Cabbar, bir arabanın çarpması sonucu atının ölmesiyle ailesini geçindirebilmek için yeni bir yol düşünmek zorundadır. Çalışarak kazanacağı paranın yeterli olmayacağını anlayan Cabbar, kısa yoldan para kazanmayı deneyecektir. Milli Piyango’dan umduğunu bulamayınca sıra defineciliğe gelir.

Yönetmen: Yılmaz Güney
Oyuncular: Yılmaz Güney, Tuncel Kurtiz, Osman Alyanak, Enver Dönmez
Ülke: Türkiye