Ekim 2019 Filmleri
Ön Gösterim: Parazit
2019 | 132' | Korece; Türkçe altyazılı | 1 Kasım 2019

Parasite

Parazit

Sinemaseverlerin Okja ve Kar Küreyici’yle tanıdığı Bong Joon-ho’nun gençliğinde para kazanmak için ders verdiği zengin evinden ilhamla çektiği Parazit bu yıl Cannes’da Altın Palmiye’yi alan ilk Kore filmi oldu. Kim ailesinin işsiz ama becerikli fertleri zengin Park ailesinin evine hile ve desiseyle teker teker İngilizce öğretmeni, resim öğretmeni ve hizmetçi olarak sızarlar, fakat belgede sahtecilikte ne kadar maharetli olurlarsa olsunlar, saklayamadıkları bir şeyler vardır. Sınıf farkı yaralarını büyük ustalıkla işleyen yönetmen filmi için, “palyaçosuz bir komedi, kötü adamsız bir dram” diyor.

*15 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar ve şiddet unsurları içerir.Yönetmen: Bong Joon-ho
Oyuncular: Kang-ho Song, Sun-kyun Lee, Yeo-jeong Jo
Ülke: Güney Kore
Dağıtım: Bir Film
Yapım: Joon-ho Bong, Young-Hwan Jang
İthalat: Bir Film
Kaçırmadınız: Ritüel
2019 | 140' | İngilizce, İsveççe; Türkçe altyazılı | 26 Temmuz 2019

Midsommar

Ritüel

İlk filmi Hereditary ile çığır açan Ari Aster’in merakla beklenen yeni filmi RİTÜEL / MIDSOMMAR, bu kez seyirciyi bir gündüz kabusunun içine hapsediyor. Genç bir Amerikalı çift Dani ve Christian, üniversite arkadaşlarıyla birlikte, geleneksel Midsommar festivaline katılmak üzere İsveç’in bir köyüne tatile giderler. Ayrılmak üzere olan çift, bu çılgın tatili ilişkileri için son bir şans olarak görür. Zamanla, huzurlu ve yemyeşil bir cennete benzeyen bu yerde, yerel kutlamaların ve pagan ritüellerin göründüğü kadar masum olmadığını anlarlar. 90 yılda bir gerçekleşen gizli bir ayin, onları kaçışı olmayan bir korku labirentinin içine çekecektir. Başrollerde Lady Macbeth ile yıldızı parlayan Florence Pugh’a Jack Reynor (Macbeth, Sing Street, On the Basis of Sex) ve Will Poulter (The Maze Runner, The Revenant, Black Mirror: Bandersnatch) eşlik ediyor.

 

*18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Şiddet, cinsellik, korku ve olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.Yönetmen: Ari Aster
Oyuncular: Florence Pugh, Jack Reynor, Will Poulter, William Jackson Harper
Ülke: ABD
Dağıtım: Bir Film
Yapım: Patrik Andersson, Lars Knudsen
İthalat: Fabula Films
Kült Film: Angel Heart
1987 | 113' | İngilizce, Fransızca; Türkçe altyazılı | 3 Nisan 2020

Angel Heart

Özel bir dedektif olan Harry Angel, Johnny Favorite adlı bir şarkıcıyı bulmak için kendisini Louis Cyphre olarak adlandıran gizemli biri tarafından işe alınır. Ancak soruşturma beklenmedik ve karanlık bir hal almaya başlar.

Alan Parker’ın gizem dolu filmi 1987’de William Hjortsberg’in Falling Angel (Düşen Melek) adlı romanından sinemaya uyarlanmıştı.

Başrollerini Mickey Rourke, Robert De Niro ve Lisa Bonet gibi ünlü isimlerin paylaştığı Angel Heart, 16 Ekim’de Başka Çarşamba’da tekrar seyirci karşısına çıkacak.

 

*15 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Şiddet, korku, cinsellik ve olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.

 Yönetmen: Alan Parker
Oyuncular: Mickey Rourke, Robert De Niro, Lisa Bonet
Ülke: Birleşik Krallık, Kanada, A.B.D.
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Elliott Kastner, Alan Marshall
İthalat: Bir Film
Almodóvar'dan: İçinde Yaşadığım Deri
2011 | 120' | İspanyolca; Türkçe altyazılı | 9 Ekim 2019

La Piel Que Habito

İçinde Yaşadığım Deri

Bir kazada vücudunun büyük kısmı yanan eşine yeni bir deri kazandırmak isteyen estetik cerrahı Doktor Robert Ledgard, iki yıl süren çalışmaları sonunda bir deri üretir. Ancak karısı yanıklarına dayanamaz ve hayata gözlerine yumar. Çalışmaktan vazgeçmeyen Doktor Ledgard bir Frankenstein’a dönüşmek üzeredir.

 

*15 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Cinsellik, şiddet ve olumsuz örnek oluşturabilecek davranış unsurları içerir.Yönetmen: Pedro Almodóvar
Oyuncular: Antonio Banderas, Elena Anaya, Jan Cornet
Ülke: İspanya, A.B.D.
Dağıtım: Bir Film
Yapım: Agustín Almodóvar, Esther García
İthalat: Bir Film
Ön Gösterim: Oray
2019 | 100' | Almanca, Türkçe, Romanca; Türkçe altyazılı | 18 Ekim 2019

Oray

Almanya’da gurbetçi bir ailenin oğlu olan Oray, ilk gençlik yıllarında suça bulaşmış, hapis yatmıştır. Eşi Burcu’yla mutluluğu yakaladığı yeni hayatında eski alışkanlıklarından uzak durmaya çalışır. Bir yandan da Almanya’daki İslamcı akımlara kapılır. Eşiyle tartıştığı bir gün İslam’a göre boşanma anlamına gelen “boş ol” sözlerini söyler. Danıştığı imama göre üç ay eşinden uzak kalması gerekmektedir. Köln’e gidip üç ayın geçmesini bekler, fakat Köln’de danıştığı başka bir imam tamamen ayrılmaları gerektiğini öne sürer. Yönetmen, Oray ile “Almanya’da, Batılı, demokratik, seküler bir ülkede Müslüman olmak, din yoluyla kendini ifade etmek istemek ne demek?” sorusuna yanıt aradığını söylüyor.

 

*13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. 15 yaş altı izleyici kitlesi aile eşliğinde izleyebilir. Olumsuz örnek unsurları içerir.


Yönetmen: Mehmet Akif Büyükatalay
Oyuncular: Zejhun Demirov, Deniz Orta, Cem Göktas
Ülke: Almanya
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Bastian Klügel, Claus Reichel
İthalat: Mars Prodüksiyon