Aralık 2019 Filmleri
Ön Gösterim: Bedenimi Kaybettim
2019 | 81' | Fransızca; Türkçe altyazılı | 17 Ocak 2020

I Lost My Body

Bedenimi Kaybettim

Paris’te bir laboratuvardan kaçan kesik elin ait olduğu bedeni bulmak için yapmayacağı şey yoktur. Bedeninden kopmuş yalnız bir el için Paris sokaklarının barındırdığı tehlikeler onu yıldırmaz. Kütüphaneci Gabrielle ile motorla pizza dağıtan Naoufel’in kırık aşk hikâyesinin düğüm noktası bu kesik eldir. Amelie’nin senaristi Guillaume Laurant’ın Mutlu El adlı romanından uyarlanan bu animasyon film türün medar-ı iftiharları arasına girmeyi hak ediyor.

*7 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz örnek unsurları içerir.Yönetmen: Jérémy Clapin
Ülke: Fransa
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Marc Du Pontavice
İthalat: Bir Film
Seslendirme: Patrick d'Assumçao, Victoire Du Bois, Hakim Faris
Ön Gösterim: Ema
2018 | 109' | İspanyolca; Türkçe altyazılı | 20 Aralık 2019

Ema

The Hollywood Reporter tarafından “günümüz sinemasının en yetenekli yönetmenlerinden biri” olarak nitelenen Pablo Larraín’in (Jackie, Neruda, The Club, No) son filmi EMA; sanat, tutku ve modern aile kavramları üzerine kışkırtıcı bir yapım. Başroldeki Gael García Bernal ve Mariana di Girolamo’nun performanslarıyla yıldızlaştığı film, evlat edindikleri 12 yaşındaki oğullarının sebep olduğu bir trajedi yüzünden evlilikleri dağılan bir çiftin sarsıcı hikayesini anlatıyor. Dansçılık kariyeri istediği gibi gitmeyen Ema, bu olayın etkisiyle başa çıkabilmek için yeniden dansa sarılır. Dünya prömiyerini bu yıl Altın Aslan için yarıştığı Venedik’te yapan film, Toronto ve Londra dahil çok sayıda önemli festivalin programında yer aldı. Müziklerinde Nicolas Jaar’ın imzası bulunan EMA, Pablo Larrain’in sıra dışı filmografisinin en cesur işlerinden.Yönetmen: Pablo Larraín
Oyuncular: Gael García Bernal, Mariana Di Girolamo, Santiago Cabrera
Ülke: Şili
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Juan de Dios Larraín, Rocío Jadue
İthalat: Fabula Films
Kült Film: Arizona Dream
1993 | 142' | İngilizce, İspanyolca, İnuitçe; Türkçe altyazılı | 11 Aralık 2019

Arizona Dream

New York’ta yaşayan genç Axel oradaki hayatından memnundur. Bir gün Arizona’daki amcasının düğününe davet edilince kendini burada bulur. Ailesinin Arizona’daki işini devam ettirmesi pek mümkün gibi gözükmese de orada tanışacağı iki kadın Axel’in hayatını değiştirecek, özgürlüğün ve aşkın tadına varacaktır.

*16 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Şiddet, cinsellik ve olumsuz örnek oluşturabilecek davranışlar içerir.Yönetmen: Emir Kusturica
Oyuncular: Johnny Depp, Jerry Lewis, Faye Dunaway
Ülke: ABD, Fransa
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Yves Marmion, Claudie Ossard
İthalat: Bir Film
Ön Gösterim: Küçük Joe
2019 | 105' | İngilizce; Türkçe altyazılı | 13 Aralık 2019

Little Joe

Küçük Joe

Küçük Joe, bilimkurguseverlere ve genetik bilimini endişeyle izleyenlere düşünmek için alan açan, insan dünyasının ötesine bakan bir hikâye. Laboratuvar ortamında genetik deneylerle yaratılan tuhaf kırmızı bitki Küçük Joe kokusuyla insanlara mutluluk verir, ama polenini ciğerine çeken bir daha aynı insan olamaz. Sürekli ilgi ve sevgi isteyen bu bitki aynı zamanda piyasa kuralları ve ahlak arasında sıkışıp kalan bir gelecek tasavvurunu sorguluyor.

*13 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz örnek unsurları içerir.Yönetmen: Jessica Hausner
Oyuncular: Emily Beecham, Ben Whishaw, Kerry Fox
Ülke: Avusturya, Birleşik Krallık, Almanya
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Jessica Hausner, Philippe Bober, Bertrand Faivre
İthalat: Bir Film