The Killing of Two Lovers - BAŞKA SİNEMA
16 Yaş ve Üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz Örnek oluşturabilecek unsurlar içerir. Şiddet veya Korku unsurları içerir.
16 Yaş ve Üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz Örnek oluşturabilecek unsurlar içerir. Şiddet veya Korku unsurları içerir.
2020 | Dram | 85' | İngilizce; Türkçe altyazılı | 3 Eylül 2021

The Killing of Two Lovers

İki Aşığın Ölümü

2020 Sundance Film Festivali’nin favorileri arasında gösterilen İki Âşığın Ölümü , özellikle başrolündeki, Convergence, Spectral ve Lethal Weapon dizisinden hatırladığımız Clayne Crawford’ın güçlü performansıyla çokça övülen, çok düşük bütçeli, bağımsız bir yapım. Filmin yapımcılarından da olan Crawford’ın canlandırdığı David, eşi Nikki’yle ayrılır. Dört çocukları vardır ve Utah’ta küçük bir kasabada, birbirlerinden birkaç kapı ötede yaşamaya devam ederler. Durumu kabullenmekte gitgide daha çok zorlanan David, öfkesine, kıskançlığına ve zayıflığına teslim olur. Boğucu kasaba yaşamı, belirsizlik, ABD’de aile kavramı ve “toksik erkekliği” eleştirel bir bakış, sade bir görsellik, çarpıcı bir ses tasarımı ve hiç dinmeyen gergin bir atmosferle ele alan İki Âşığın Ölümü , Robert Machoian’ın yönettiği ilk uzun metrajlı film. Çiftin çocuklarını canlandıranlar, gerçek hayatta yönetmen Machoian’ın kendi çocukları.Yönetmen: Robert Machoian
Oyuncular: Chris Coy, Clayne Crawford, Arri Graham
Ülke: ABD
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: Scott Christopherson, Melia Leidenthal
İthalat: Mars Prodüksiyon