10 Yaş Altı izleyici kitlesi ailesi eşliğinde izleyebilir. 6 Yaş ve Üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz Örnek oluşturabilecek unsurlar içerir.
10 Yaş Altı izleyici kitlesi ailesi eşliğinde izleyebilir. 6 Yaş ve Üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz Örnek oluşturabilecek unsurlar içerir.
2023 | 123' | İngilizce; Türkçe altyazılı | 25 Mayıs 2023

Life of Pi

Pi'nin Yaşamı

Dünya çapında en çok satan romanlardan biri olan Pi’nin Yaşamı kitabından uyarlanan ve kuklacılık, sihir ve hikâye anlatma sanatı benzersiz bir şekilde bir araya getiren tiyatro adaptasyonu Life of Pi bu defa beyaz perdede seyirciler ile buluşuyor.

Bir kargo gemisi uçsuz bucaksız Pasifik Okyanusu’nun ortasında battığında sadece beş hayatta kalan vardır; bir sırtlan, bir zebra, bir orangutan, bir Bengal kaplanı ve 16 yaşındaki Pi. Doğanın sert koşulları içinde zamanla yarışırken kimler gerçekten hayatta kalabileceklerdir? Man Booker Ödülü’ne layık görülen ve dünya çapında 15 milyondan fazla satan Yann Martel’in kitabından Lolita Chakrabarti’nin uyarladığı ve Max Webster’ın yönetmenliğini yaptığı oyun ile nefes kesici bir dayanıklılık ve umut hikâyesi görsel bir şölene dönüşüyor.Yönetmen: Max Webster
Oyuncular: Hiran Abeysekara, Mina Anwar, Raj Ghatak, Nicholas Khan
Ülke: Birleşik Krallık
Dağıtım: Başka Sinema Dağıtım
Yapım: National Theatre Live
İthalat: Başka Sinema
  • 2022 Olivier Ödülleri - En İyi Oyun, En İyi Oyuncu, En İyi Yardımcı Oyuncu, En İyi Set Tasarımı, En İyi Işık Tasarımı