Four Daughters - BAŞKA SİNEMA
16 Yaş ve Üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz Örnek oluşturabilecek unsurlar içerir. Şiddet veya Korku unsurları içerir.
16 Yaş ve Üzeri izleyici kitlesi içindir. Olumsuz Örnek oluşturabilecek unsurlar içerir. Şiddet veya Korku unsurları içerir.
2023 | Belgesel | 107' | Arapça; Türkçe altyazılı | 16 Şubat 2024

Four Daughters

Dört Kız Kardeş

Tunus’un Oscar adayı Dört Kız Kardeş, belgesel ödülü kazanmış sahte bir belgesel olduğu kadar, izleyicisini gördüğü gerçekliği sürekli sorgulamaya iten sahte bir kurmaca. Olfa’nın filme adını veren dört kızından en büyük iki kızı evi terk edince ailenin yaşadığı acıyı hafifletmesi için yönetmen Kaouther Ben Hania’nın önerisiyle, iki oyuncu kayıp kızların rolünü üstleniyor. Olfa’nın geride kalan iki küçük kızı da kendilerini canlandırıyor ve ailenin yaşadıkları, acıları ve kaygıları bir terapi seansı gibi perdeye yansıyor. Dört Kız Kardeş aile, hafıza, travmaların kuşaktan kuşağa aktarımı, kadın dayanışması, umut ve şiddet gibi kavramlara değinerek toplumsal yapıyı sorguluyor. Yönetmen Ben Hania The Man Who Sold His Skin / Derisini Satan Adam, Beauty and The Dogs / Güzel ve İtler filmleriyle tanınıyor.Yönetmen: Kaouther Ben Hania
Oyuncular: Hend Sabri, Olfa Hamrouni, Eya Chikhaoui, Tayssir Chikhaoui, Nour Karoui, Ichraq Matar, Majd Mastoura
Ülke: Fransa, Tunus, Almanya, Suudi Arabistan
Dağıtım: Başka Sinema
Yapım: Nadim Cheikhrouha, Habib Attia, Thanassis Karathanos, Martin Hampel
İthalat: Bir Film
  • 2023 Cannes Altın Göz En İyi Belgesel, Vatandaşlık Ödülü, François Chalais Ödülü, Pozitif Sinema Ödülü
  • 2023 Münih Munich En İyi Uluslararası Film