HABERLER
Hazal Kaya ve Burak Deniz Ölümlü Dünya Gösterimi Sonrası Başka Sinema Ayvalık Film Festivali`nde!

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali`nin son akşamında gerçekleşecek Ölümlü Dünya gösterimi sonrası oyuncular Hazal Kaya ve Burak Deniz Cunda Adası`ndaki kapanışta aramızda olacaklar!

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali`nde CineKid ve Genç Kültür İşbirliğiyle Çocuk Atölyesi

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali çocukları da unutmadı, çocuklar için yapılan özel film gösterimi sonrası, sinemada animasyon ve anlatım temalı bir atölye düzenlendi.

Etkinlikler

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali çeşitli söyleşi ve panellerle de izleyiciyi film ve sinema üzerine düşünmeye ve konuşmaya davet ediyor. Tamamı ücretsiz etkinliklerle ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Loving Vincent Duyurusu

Loving Vincent`ın açıkhava gösterimini izleyemeyen seyirciler filmi, 11 Ekim saat 20:00`de Vural Sineması`nda ücretsiz olarak izleyebilir.

Anons Seansı Dolup Taştı!

Mahmut Fazıl Coşkun`un 19 Ekim`de vizyona girecek filmi Anons`un Başka Sinema Ayvalık Film Festivali`ndeki seansı büyük ilgi gördü.

Filmi 19 Ekim`den itibaren Başka Sinema salonlarında izleme şansınız da olacak!

Açıkhava Gösterimleri

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali boyunca her gece ücretsiz açıkhava gösterimleri seyirciyle buluşuyor.

Filmlere ait bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Sibel`in Seansına Büyük İlgi!

Venedik, Adana gibi film festivallerinden ödüllerle dönen Sibel`e festivalde de ilgi büyüktü. Bilet kalmayan seans sonrasında seyirciler yönetmen Çağla Zencirci ve oyuncular Damla Sönmez ile Elit İşcan`a sorularını yöneltti. 
Festivalde filmi izleyemeyen seyircilerimiz ise Sibel`i önümüzdeki aylarda Başka Sinema`da izleyebilir.

KARİYO ABABAY VAKFI YILIN YÖNETMENİ ÖDÜLÜNÜ NURİ BİLGE CEYLAN KAZANDI!

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali`nin açılışını yaptığı törende, Kariyo Ababay Vakfı Yılın Yönetmeni Ödülü de sahibini buldu. Ödül, Ahlat Ağacı filmiyle Nuri Bilge Ceylan`ın oldu. Nuri Bilge Ceylan`ın da katıldığı törende yönetmen, ödülünü Sami Kariyo`dan aldı.

FESTİVAL PROGRAMI
AÇILIŞ FİLMİ
TÜRKİYE SİNEMASI 2018
DÜNYANIN BİN BİR HALİ
BAŞKA KADINLAR
AÇIKHAVADA SİNEMA
ÇOCUKLAR İÇİN SİNEMA